Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro členy- jak zaslat báseň, nebo povídku?

15. 6. 2014

Zasílací e-mail zní:

knizniklubprosnilky@seznam.cz

A co na ten e-mail poslat? To, co chcete zveřejnit, samozřejmě. Tak, jak se vám to posílá nejlépe, jako přílohu, nebo rovnou ve zprávě. Vyberte si.

Ale k tomu ještě vyžadujeme, abyste se drželi následujících pokynů, pomůže nám to sestavit tabulku informací o díle (která bude napsána v perexu, pro pohodlí čtenáře):

Speciální formulář odeslání jednodílné povídky

1. Název

2. Všechny žánry do kterých povídky zasahuje (může jich být klidně až deset). Někteří čtenáři jisté žánry nebo jisté prvky nesnášejí, a tak jim chceme ulehčit výběr četby tím, že jim všechno přehledně vypíšeme, aby si mohli vybrat podle svého gusta.

3. Varování (je-li povídka obzvláště násilná, či krvavá, přidejte varování před krví. Jsou-li v ní obsaženy erotické scény, alespoň ze slušnosti napíšeme věkové omezení- které stejně nikdo nedodržuje :) )

4. Stručná anotace. Co je to anotace? To, co bývá někdy napsáno na zadním obalu knihy- stručný popis díla psaný tak, aby to vyznělo jako reklama a upoutalo čtenáře. Pozor! Anotace není vyžvanění celého děje, ani jeho nástin- jen popis zápletky.

5. Poznámky autora. Nemáte-li žádné poznámky, tento bod ignorujte. Poznámky budou ve zveřejnění odděleny od textu vynechaným řádkem a barvou. (s tou barvou to myslím takhle)

6. Přejete si korekci pravopisu? Je bezplatná, docela kvalitní a nezmění nic, kromě překlepů a pravopisných hrubek. (tohle se samozřejmě zveřejňovat nebude, to by čtenáři houby řeklo, je to jen pro nás, administrátory)

Toto vyplňte a pod to, nebo do přílohy vložte tu povídku a některý z administrátorů, kteří samozřejmě nesedí u monitoru v jednom kuse, ale kontrolují e-mail několikrát za den, ji zveřejní. Těšíme se na vaši tvorbu!

Totéž pro vícedílné povídky

Prvních šest bodů je stených, jako byste posílali povídku jednodílnou.

7. Kolik dílů předpokládáte, že to bude mít? (to se nebude zveřejňovat, ani to není nijak závazné- pokud se to později rozhodnete změnit, nevadí. Ptáme se jen proto, abychom věděli, jestli má smysl třídit vícedílné povídky ještě do dvou kategorií podle délky)

Pro vaši povídku se zřídí samostatná rubrika, kde bude ta čtenářská informativní tabulka vepsána do popisu rubriky, nikoli do perexu. Až na poznámky autora nemusíte při posílání dalších dílů vypisovat celý formulář.

U básní podle nás žádné formuláře nutné nejsou, snad jen poznámky autora.

U úvah platí to samé, co u básní.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář